Terviserajad

Jagame teiega toredat uudist:

Eesti terviserajad avalikustas üle-eestilise liikumisteemalise loovtööde konkursi „Hakkame liikuma“ võitjad – 50 kooli ja lasteaeda, kellele kingitakse Swedbanki toel siseterviserada. Kuu aja jooksul laekus konkursile ligi 400 loovtööd koolidest ja lasteaedadest üle Eesti.

Konkursil osales 74 kooli ja 126 lasteaeda. Eesti terviseradade ja Swedbanki esindajatest koosnev žürii valis välja 50 haridusasutust üle Eesti, kes saavad tänutäheks mängulise siseterviseraja elemendid, mida saab kasutada sõltuvalt hoone suurusest mänes koridoris või läbi terve maja. Kingitused jõuavad koolidesse ja lasteaedadesse detsembrikuu jooksul.

Meie lasteaiast osalesid rühmad Sipelgad, Päikene, Sõbralik pere, liikumisõpetaja Olga Fuks, muusikaõpetaja Marina Skopina, ujumisõpetaja Hasnaa El-Haddoui Alami, eesti keele õpetaja Valeria Izmestjeva. Projekti juhendaja on Larissa Domaškevitš.

OLEME VÄGA UHKED JA ÕNNELIKUD!

Riigi sünnimaakonna terviserajad ootavad – Pärnumaa Spordiliit           Swedbank logo

HITSA Proge Tiiger

Meie lasteaed sai toetuse Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuselt (HITSA) digitaalse õppevara omandamiseks programmi Proge Tiigri raames. Projekti eelarve on 1813,85 eurot, millest HITSA toetus on 1269,70 eurot ning lasteaia omafinantseering on 544,16 eurot. Maastikurobotite  ja Blue-Botite abil muudame õppe-ja kasvatustegevust veel huvitavamaks ja põnevamaks laste jaoks. Projekti raames soetati lasteaiale  5 Blue-Bot robotit, 5 Maastikurobotit,  käsulugeja stardikomplekt.  Alustame programmeerimise aluste- ja robootikaga tutvumist lastega altest 4. eluaastast. Hakkame roboteid kasutama igas õppe-ja kasvatustegevuse valdkonnas, sh ka keelte õppimises, nii lasteaias kui ka õues.

Keskkonnainvesteeringute keskus

2020.a meie lasteaed sai toetuse Keskkonnainvesteeringute keskuselt (KIK) projekti  elluviimiseks. Projekti “Sipsiku lapsed uurivad elu soos” eelarve on 276 eurot. Projekti raames viiakse läbi sügisel õppeprogrammi Iisaku Looduskeskuses. Õppeprogramm sisaldab õppekäigus matkarajal; taimede vaatlus, loomade elu soos ja  soo kasutamise võimaluste arutelu. 15 septembril 2020.a Kureke ja Sipelgade rühmade lapsed tegid õppereisi Iisaku Loodusekeskusesse. Tänu sellele  saavad nad aru soo tähtsusest looduses ja mäjust inimese elule. Lapsed nimetavad soos kasvavaid taimi, puid, marju, elavaid lindusid ja loome. Nad oskavad turvaliselt käituda soos. Kõik lapsed ja täiskasvanud tundsid rõõmu looduses viibimisest.

Ajaleht Gorod

kik